Sowa

Do Bytowa na wypoczynek

Bez kategorii No Comment

Na Pomorzu znajduje się wiele miejsc ciekawych oraz fascynujących z punktu widzenia historii i turystyki. Jednym z miast, które zasługują na wyjątkowe poświęcenie uwagi jest Bytów. To dość spora miejscowość, na terenie której spotkać można wiele zabytkowych budowli. Warto przyjechać tu i przejść się ulicami, na których stoją piękne zabytkowe kamienice oraz dojść do rynku. Wyjątkowy klimat tych okolic stanowi świetną atrakcję turystyczną z uwagi na walory historyczne.

Stary Młyn stanowi jeden z wielu zabytkowych budynków tego malowniczego miasta. W okolicy znajdują się liczne kościoły o nietypowej architekturze, które nie mogą umknąć uwadze. To wspaniałe miejsce na spacer po historycznych zakamarkach tego regionu, na każdym kroku dostrzec można pozostałości po wydarzeniach z dawnych lat.

Aby móc spokojnie obejrzeć wszystkie znajdujące się tu wartościowe miejsca, należy zostać przez kilka dni. Dlatego pamiętać należy o rezerwacji noclegów. Zaplecze noclegowe w Bytowie jest wystarczające, aby pomieścić licznie przyjeżdżających tutaj turystów. Duże możliwości dostosowania kwater do upodobań, są z pewnością atutem tego miasta. Noclegi oferują głównie pensjonaty i hotele. W korzystnych cenach dostępne są także kwatery prywatne. Dużym atutem są doskonale rozwinięte punkty gastronomiczne. Przy urokliwych uliczkach znajdują się dobrze prosperujące restauracje, w których zakosztować można lokalnych przysmaków przyrządzanych w tradycyjny sposób. Zachwycą niejednego smakosza. Dodatkowo dobrze prosperują też liczne punkty usługowe, dzięki czemu turystyka w Bytowie kwitnie.

Nie brakuje też miejsc na aktywny wypoczynek. Dla miłośników obcowania z naturą oraz ciszy i spokoju dużą zachętą będą okoliczne lasy. Ścieżki spacerowe wytyczone w odpowiedni sposób pozwalają na komfortowy odpoczynek. Jest gdzie pojechać na wyprawę rowerową, a znajdą się też atrakcje dla miłośników górskiej wspinaczki. Góra Siemierzycka to miejsce, gdzie z pewnością warto wejść. Nagrodą za wysiłek wspinaczki będą niezapomniane widoki i wspaniała przygoda. Ze znajdującej się na szczycie wieży widokowej, okoliczna panorama prezentuje się wyjątkowo dobrze. To dobre miejsce na weekendowy wypad z przyjaciółmi, romantyczną wycieczkę we dwoje jak i urlop z rodziną. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>