Sowa

Jak ugasić pragnienie w Rymanowie-Zdroju?

Bez kategorii No Comment

Rymanów-Zdrój to dobry cel podróży, jeśli jesteśmy miłośnikami spokojnego uzdrowiskowego klimatu. Miejscowość znajdująca się w województwie podkarpackim, w powiecie krośnieńskim, znana jest ze swoich walorów widokowych. Krajobraz zdeterminowany jest przez zieleń leśną, a w połączeniu z przepływającą tu rzeką Tabor, tworzy ciekawą kompozycję, napawającą optymizmem każdego dnia. Któż z nas nie chciałby budzić się przy takich widokach?

Rymanów-Zdrój to kurort z bogatą historią, która udowadnia, że nawet bez specjalistycznego sprzętu człowiek był w stanie od zawsze docenić wspaniały mikroklimat tego miejsca. Początki funkcjonowania ludzi na tych terenach sięgają czasów neolitu, o czym świadczą wykopaliska. Nie zapominajmy jednak, że to wiek XIV przyniósł przełom dla Rymanowa. To bowiem w tym czasie uzyskało ono prawa miejskie. To też okres, w którym kurort odznaczał się wysoką wartością dla całego regionu, o czym świadczyła obecność aż dwóch zamków. Niestety nie pozostały one do dziś. Lata 80. XX wieku przyniosły odkrycie źródeł w Rymanowie, dzięki Annie Potockiej, która będąc tu na wakacjach, natknęła się na jedno z ujść. W późniejszych latach zostały one zbadane i po uzyskaniu informacji o ich uzdrowiskowych wartościach, i dużej zawartości minerałów, miejscowość szybko rozwinęła się jako zagłębie turystyczne, i tak jest po dziś.

Baza noclegowa [informacje: Rymanów Zdrój] z każdym rokiem się rozwija w odpowiedzi na duże zapotrzebowanie. Wybierając się więc w te rejony, w pierwszej kolejności zadbajmy właśnie o pokój. Rymanów to oferta godna uwagi z wielu powodów. Zapoznanie się z nią pomaga nam odpowiednio dobrać opcję pod własne zapotrzebowanie.

Będąc już w kurorcie, nie możemy sobie odmówić zaczerpnięcia wody ze źródełka Ignacy, Krokusowe czy choćby Klaudia. Jest ich o wiele więcej i nie sposób wymienić wszystkich ujść zdrowotnego nektaru. Ciesząc się urlopem w tym miejscu, powinniśmy oddać się zwiedzaniu. Do dyspozycji mamy kilka obiektów sakralnych o dużej wartości historycznej i architektonicznej. Jest też pałac, czyli posiadłość, w której znajduje się muzeum oraz tradycyjne Muzeum Przemysłu. Szlaki turystyczne to odrębny temat, choć z pewnością niezwykle warty uwagi. Rymanów-Zdrój to miejsce idealne na spokojny wypoczynek dla każdego, bez względu na wiek.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>