Sowa

Korbielów – baza wypadowa w Beskid Żywiecki

Bez kategorii No Comment

Jeżeli kiedykolwiek chciałeś zobaczyć przepiękne miejsce położone w górach, ale być może cierpisz na lęk wysokości, dlaczego rozważałeś tylko i wyłącznie wybranie się w tak wysokie partie, jakimi są Tatry? W niższych partiach gór bez wątpienia będziesz czuł się lepiej, a na pewno jest to niezłe wyzwanie, które pozwoli Ci walczyć ze swoimi słabościami. Świetnym rozwiązaniem dla Ciebie może być Korbielów, który jest górską miejscowością położoną w Beskidzie Żywieckim. Góry te są wyjątkowe, nie są tak spiczaste, jak na przykład Tatry, dzięki czemu nie czujesz aż tak wyraźnego lęku wysokości – bądź nie czujesz go wcale. Łagodne zbocza spowodują, że z wędrówek po tych górach odczujesz tylko i wyłącznie samą przyjemność.

Korbielów jest miejscowością znaną nie tylko podczas sezonu letniego. W zasadzie, rekordy popularności bije zimą, kiedy to staje się drugą po Zakopanym stolicą sportów zimowych w Polsce. Przyjeżdżają tutaj pasjonaci wszelakich sportów zimowych, takich jak narciarstwo, biegi zimowe, skateboarding.

Stosunkowo niskie ceny oraz dogodne zakwaterowanie – przejdź do wolnych pokoi z Meteora w Korbielowie, sprawiają, że zimą miejscowość ta jest naprawdę tłumnie oblegana. W wakacje turystów jest jakby mniej, lecz wciąż Korbielów nieznacznie traci na swojej popularności. Warto mieć na uwadze, że baza noclegowa jest tutaj aranżowana, modernizowana i przygotowana na potrzeby turystów od wielu już lat. Noclegi w Korbielowie biją na głowę jakiekolwiek inne dostępne w okolicy. Wszyscy, którzy poprzednio korzystali z tego typu noclegów, zostawiają same pozytywne komentarze w wyszukiwarkach typu Google.Tylu urlopowiczów i wczasowiczów na pewno nie może się mylić, prawda?

Będąc w Korbielowie, warto jest pamiętać o kilku ważnych rzeczach godnych zwiedzenia. Po pierwsze, pamiętajmy, żeby zwiedzić tutejsze sanktuarium, które ma duże znaczenie religijne, historyczne i architektoniczne. Ponadto, okolica jest zachęcająca do tego, by dokonywać tutaj mniejszych i większych eksploracji terenu. Są tutaj urocze wodospady, świetny Żywiecki Park Etnograficzny, a nawet zamek w Żywcu, na dziedzińcu którego możemy poczuć się przez chwilę jak prawowici jego właściciele. Oczywiście, istnieje jeszcze wiele innych powodów, dla których warto wybrać tą miejscowość na swoje wakacje. Możliwość nawiązania nowych znajomości, ciekawych relacji, zwłaszcza jeśli podróżujemy samotnie. Być może na spacerze uda nam się odkryć coś nowego? Coś, co zostało przeoczone przez poprzednich turystów? Może natrafisz na nową jaskinię? Nigdy nic nie wiadomo.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>