Sowa

Miejscowe atrakcje w Jantarze

Bez kategorii 2 Comments

Jantar jest niezwykle popularnym nadbałtyckim kurortem, który leży na terenie województwa pomorskiego praktycznie na pograniczu Żuław Wiślanych i Mierzei Wiślanej, na trasie numer 501. Znajduje się on pomiędzy miejscowościami takimi jak Stegna i Mikoszewo.  Niedaleko stąd także do innych wielkich miast, jak chociażby Gdańska. Jantar znajduje się także na szlaku Żuławskiej Kolei Dojazdowej. Wybierając się tu na wakacje z pewnością nikt nie będzie narzekał i mówił, iż jest znudzony. Znajduje się tu bowiem wiele zabytków, ciekawych miejsc, a na dobre samopoczucie wpływają także niezwykle barwne krajobrazy i świeże powietrze bogate w związki jodu. Jak przystało na miejscowość znaną w głównej mierze z bursztynu, na jej terenie organizowane są także Mistrzostwa Świata w Poławianiu Bursztynu (dla chętnych na wizytę info o noclegach w stolicy mistrzostw – konieczne wcześniejsze rezerwacje). Co roku przyciągają one bardzo szerokie grono turystów, którzy z podziwem patrzą na biorących w nim udział.  Po takich zawodach turyści sami nabierają ochoty, by w przerwie między plażowaniem poszukiwać niezwykłych okazów. Znajdujące się tutaj plaże charakteryzują się tym, iż są nie tylko szerokie i niezwykle czyste, ale również złociste, nie mówić już o wspaniałych i barwnych okazach bursztynu. Na jej terenie organizowany jest także corocznie Turniej Plażowej Piłki Nożnej.

Jeśli już ktoś będzie miał dość pobytu na plaży spokojnie może udać się do Muzeum Bursztynnictwa mieszczącego się przy ulicy Rybackiej 66. Co ciekawe znajduje się ono w Szkole Podstawowej i w związku z tym funkcjonuje tylko latem. Każdy spragniony głębszych przeżyć duchowych może udać się do mieszczącego się tu Kościoła Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła zlokalizowanego przy ulicy Gdańskiej 26. Będąc w Jantarze z pewnością także należy przejechać się miejscową koleją wąskotorową, która kursuje do miejscowości takich jak: Malbork, Grudziądz oraz Sztum. Także i atrakcji dla najmłodszych jest tu bez liku. Do dyspozycji jest tu chociażby: mini zoo zlokalizowane na ulicy Gdańskiej 1 czy też stadnina koni, gdzie uczą wszystkiego od podstaw.

Related Posts

2 Comments

  • BastekJa on 2 listopada 2015

    Same dobre wspomnienia kojarzą mi się z tym miejscem… Chciałbym wrócić.

  • Anka M. on 6 grudnia 2015

    Jantar to dziura, rodziny z dzieckami mają tu ok, a młodzież to już słabo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>