Sowa

Na tropie zabytków w Pucku

Bez kategorii 3 Comments

Puck to położone w województwie pomorskim miasto, znajdujące się u ujścia Płutnicy do Zatoki Puckiej. Każdego roku do tego miasta przybywa wielu turystów pragnących nie tylko odpocząć, ale również zwiedzić okoliczne atrakcje. Osoby, które lubią zabytki, z pewnością w tym mieście nie będą się nudzić.


To dosyć duże, nadmorskie miasto (sprawdź inne nadmorskie miasta), do którego każdego roku przyjeżdża wielu turystów, przez co baza noclegowa jest tutaj przez cały czas rozbudowywana. Wybierając się na wakacyjny urlop polecamy nieco wcześniej zarezerwować sobie jakieś lokum (sprawdź stronkę Meteora), ponieważ znalezienie wolnego pokoju na kilka dni przed wyjazdem może być niezwykle trudne. Jeśli chodzi o noclegi, to zarówno w centrum tego miasta, jak i na jego obrzeżach znajduje się wiele ośrodków wczasowych, domków letniskowych, hoteli, a także prywatnych kwater, w których można liczyć nie tylko na dosyć przystępne ceny, ale również na pełne wyżywienie.

Wracając jednak do znajdujących się w tym mieście zabytków – na początku zwiedzania warto wybrać się na tutejszy rynek, na którym znajdują mieszczańskie kamieniczki pochodzące z XIX i XX wieku. W pobliżu wspomnianych ozdobnych budynków, jest dawny neogotycki ratusz, który został wzniesiony w 1865 roku. Kolejną interesującą budowlą jest kościół św. Piotra i Pawła, który obecnie jest najstarszą konstrukcją znajdującą się w całym mieście. Dolne partie świątyni pochodzą najprawdopodobniej z XIII wieku, jednak istniejąca obecnie budowla została wzniesiona u schyłku XIV i XV wieku.

Najciekawszym pod względem historycznym, jednak całkowicie pozbawionym reliktów przeszłości, jest znajdujący się w Pucku – Pusty Plac, na którym niegdyś znajdował się Zamek Krzyżacki. Obecnie, po gmachu pozostały jedynie znajdujące się w ziemi fundamenty potwierdzające, iż niegdyś w tym miejscu się znajdował. Jeśli chodzi o pozostałe zabytki znajdujące się w Pucku, to warto również zobaczyć dawny Szpital Barokowy, w którym obecnie znajduje się oddział Muzeum Ziemi Puckiej (sprawdź Facebooka Muzeum), a także modernistyczne domy i budynek poczty.

Related Posts

3 Comments

  • abcadło on 26 marca 2017

    polecam odwiedzić Rewę w okolicy :)

  • Teressaa on 29 marca 2017

    Fajny blog – o najważniejszych rzeczach piszecie :) a rynek to obowiązkowe miejsce do odwiedzenia w każdym mieście, polecam Kraków, Wrocław i Lublin :)

  • Hammerr on 30 marca 2017

    Zgadzam się z @abcadło – w okolicy tylko Rewa i po cichu powiem że ceny bez porównania, jeśli chodzi o zakwaterowanie/obiady itp 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>