Sowa

Nadmorskie atrakcje w Jarosławcu

Bez kategorii No Comment

Jarosławiec to nadmorska miejscowość, która z jednej strony jest niezwykle cicha i spokojna, a z drugiej – obfituje w atrakcje. Znajduje się ona na Wybrzeżu Słowińskim, w okolicy Darłowa, Wicka Morskiego oraz Ustki. Dobrze poczują się tu zarówno te osoby, które potrzebują ciszy i spokoju, ponieważ jest to niewielka wieś letniskowa, całkowicie inna niż wielkie, zatłoczone kurorty, jak też i ci, którzy lubią, gdy coś się dzieje – bo w sezonie wakacyjnym możemy się wybrać na różne imprezy, takie jak na przykład Międzynarodowy Bieg po Plaży. Aby to było możliwe w 2009 roku, przy okazji prac mających na celu umocnienie brzegu morskiego, przywieziono również 10 tysięcy metrów sześciennych piasku z Ustki, aby zasypać tutejsze, do tej pory kamieniste plaże i uczynić je bardziej komfortowymi.

W Jarosławcu znajdziemy dwie plaże – wschodnią i zachodnią oraz oczywiście przy nich dwa kąpieliska morskie. Możemy w tamtej okolicy podziwiać też przepiękne, sięgające nawet 45 metrów wysokości klify. W pobliżu znajduje się także niewielka przystań morska, z której organizowane są rejsy łodzią po Bałtyku.

Nieopodal Jarosławca zaś mieszczą się dwa jeziora – Wicko oraz Kopań, które przyciągają wędkarzy oraz miłośników sportów wodnych. Jeśli Bałtyk jest dla nas zbyt chłodny, możemy wybrać się właśnie nad te jeziora. Od 2008 roku działa tu także przy sanatorium Panorama Morska – znany aquapark. Jest to kompleks pod gołym niebem, który działa w sezonie letnim – od maja do września. W jego skład wchodzą trzy zbiorniki. Jeden z nich to basen ze sztuczną falą, drugi – basen rekreacyjny, a trzeci – basen wielofunkcyjny. Basen ze sztuczną falą ma maksymalną głębokość 1,6 metra, a basen wielofunkcyjny – do 1,25 metra, zatem doskonale się nadają dla rodzin z dziećmi lub osób, które nie są zbyt pewne swoich umiejętności pływackich.

Kolejnym bardzo ciekawym miejscem w Jarosławcu jest bez wątpienia tutejsze Muzeum Bursztynu, które jest jedynym tego typu muzeum scenograficznym, opierającym się na rekonstrukcjach. Może się ono pochwalić posiadaniem ponad 1500 eksponatów, które są wymiennie prezentowane na różnych wystawach. Najciekawsze z nich to prawie 3-kilogramowa bryła bursztynu, niebieski bursztyn bałtycki oraz inkluzje pasikonika i szyszki morskiej, które są bardzo rzadko spotykanymi okazami.

Oczywiście, jak na miejscowość turystyczną przystało, Jarosławiec posiada także bogate zaplecze noclegowe. Liczne pensjonaty, pokoje gościnne i prywatne kwatery przyjmują gości oraz zapewniają im noclegi. Jarosławiec zaś pozostawia piękne wspomnienia i zachęca do powrotu.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>