Sowa

Niechorze nadaje blasku Bałtykowi

Bez kategorii 1 Comment

Niechorze jest jedną z najatrakcyjniejszych miejscowości w Polsce. Położone jest między morzem Bałtyckim a Jeziorem Liwia Łuża. Początkowo była to typowa wieś rybacka, w miarę rozwoju przekształciła się w kąpielisko, a obecne jest znaną miejscowością wypoczynkową. Znane jest z licznych atrakcji turystycznych. Jedną z głównych jest czysta i piaszczysta plaża, na której turyści chętnie spędzają czas na odpoczywaniu, opalaniu się lub bardziej aktywnym wypoczynku np. graniu w siatkówkę plażową. Jest także wiele możliwości wypożyczenia sprzętów wodnych np. skuterów.

Niechorze posiada betonowe molo, po którym można spacerować i skąd istnieje możliwość wypłynięcia w rejs statkiem wycieczkowym i przeżycia niezapomnianej przygody. Inną alternatywą jest wybranie się do Muzeum Rybołówstwa, które otwarte jest dla turystów cały rok lub do Parku Miniatur Latarni Morskich, co będzie ciekawym doświadczeniem. To czym szczyci się Niechorze , to najpiękniejsza latarnia na Wybrzeżu Bałtyckim, położona na wysokim, klifowym brzegu, z której możemy podziwiać miasto, jego okolice oraz piękną plażę. Przez Niechorze przebiegają także szlaki turystyczne i szlaki rowerowe, dzięki którym można podziwiać urodzaj okolicy.

Najwięcej ludzi przyjeżdża tutaj na wakacje, kiedy to może spędzić czas z całą rodziną, dlatego warto pomyśleć o jakimś noclegu. Baza noclegowa jest bardzo różnorodna i na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Do wyboru są pensjonaty, hotele, domy wypoczynkowe, pola namiotowe czy campingi. Z wielu pensjonatów widać Bałtyk, więc można powiedzieć, że mamy tu noclegi z widokiem na morze.

Na pewno w Niechorzu nie zabraknie nam rozrywek, są tutaj liczne imprezy, dyskoteki, koncerty gwiazd, które w lecie odbywają się na świeżym powietrzu. Co roku organizowane są Mistrzostwa Polski w Siatkówce Plażowej Mężczyzn. Miejscowość posiada także zespół sportowo-rekreacyjny, na którym znajdują się baseny, boiska do piłki nożnej, siatkówki czy korty tenisowe. Warto wybrać się do tej pięknej miejscowości, gdzie każdy znajdzie warunki do wypoczynku czy to na plaży czy w sposób bardziej aktywny. Nie można też nie wspomnieć o świeżym nadmorskim powietrzu, które wspaniale wpływa na samopoczucie i zdrowie turystów. Tak więc kto nie był jeszcze w Niechorzu, powinien się jak najszybciej tam wybrać.

Related Posts

1 Comment

  • samton on 24 lutego 2017

    Miałam przyjemność widzieć turniej Mistrzostwa Polski w Siatkówce Plażowej Mężczyzn. Polecam :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>