Sowa

Rytro – piękne miejsce na wypoczynek

Bez kategorii 1 Comment

Dzisiaj, gdy mowa o urlopie bardzo wiele osób stwierdza, że chcą przede wszystkim znaleźć miejsce, w którym będzie cisza i spokój. Rytro, położone w Beskidzie Sądeckim z pewnością spełnia ten właśnie warunek. Niewielka miejscowość, leżąca na terenie Popradzkiego Parku Krajobrazowego – https://pl.wikipedia.org/wiki/Popradzki_Park_Krajobrazowy, to odpowiednia lokalizacja na wypoczynek dla wszystkich. Mnóstwo atrakcji, tak samo w lecie jak też zimą. Znajdują się tu również dopasowane do potrzeb odwiedzających miejsca wypoczynkowe – http://meteor-turystyka.pl/noclegi,rytro, Rytro pod tym względem jest w stanie sprostać wymaganiom niemalże każdego klienta. Nie tylko baza noclegowa czy gastronomiczna zachęcają do przyjazdu, bardzo duża ilość znajdujących się tam ciekawych i wartych odwiedzenia miejsc to także to, co przyciąga z każdym rokiem coraz więcej osób.

Przyroda, przyroda i jeszcze raz przyroda – to jedna z głównych atrakcji tego miejsca. Rytro daje możliwość obejrzenia w naturalnym środowisku wielu rzadkich gatunków roślin. Gminny Park Ekologiczny jest miejscem, w którym stworzono nawet specjalne przystanki, aby osoby poruszające się po nim mogły jak najlepiej zaobserwować znajdującą się tam przyrodę.

Spływy kajakowe po Popradzie to także możliwość obserwacji przyrody z niecodziennej perspektywy, ale także aktywnego spędzania wolnego czasu. Dla tych, którzy nie lubią leżeć bezczynnie w czasie urlopu, na pewno idealnym miejscem okaże się park linowy Ablandia. Został on stworzony poprzez rozwieszenie lin pomiędzy koronami drzew, co daje bardzo wiele możliwości. Zapewnia zabawę dla całej rodziny na długi czas.

Warto także przejść się spokojnie po miejscowości, można tam bowiem zauważyć wiele interesujących miejsc. Pomnik rozstrzelanych w czasie II wojny światowej, jak też znajdujący się bardziej na północy miejscowości schron, to miejsca, które zainteresują każdego wielbiciela militariów i tematyki wojskowej. Można także wybrać się na przechadzkę w Dolinie Roztoki. Znajduje się tu bowiem pomnik poświęcony partyzantom.

Rytro to także bardzo wiele możliwości wypoczynku w zimie. Działa tutaj ośrodek narciarski i wyciągi, zapewniające możliwość korzystania do woli ze śniegu. Poza tym bez problemu można się także wybrać na przechadzkę, wiele szlaków turystycznych jest tak zorganizowanych, aby także zimową porą można było z nich korzystać. Podziwianie bieszczadzkiej przyrody zimą to na pewno niepowtarzalne zjawisko i warto je zobaczyć.

Related Posts

1 Comment

  • Skąpiec on 23 lipca 2016

    Dobre miejsce na wakacje przy skromniejszym budżecie. Jest kilka ciekawych atrakcji i nie wydamy fortuny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>