Sowa

Szlaki górskie w Szklarskiej Porębie

Bez kategorii No Comment

Szklarska Poręba to malownicza miejscowość, która dzięki swojej lokalizacji i otaczającej naturze, nazywana jest alpejskim miasteczkiem. Wybierając się tutaj na urlop, weekend czy spontanicznie na jeden dzień, warto wcześniej dowiedzieć się jakie miejsca w szczególności powinno się zobaczyć (http://meteor-turystyka.pl/noclegi,szklarska-poreba,0.html). Tak samo jak z noclegami w Szklarskiej Porębie tak samo jest z atrakcjami, jest ich ogromna ilość.

Główną atrakcją są przede wszystkim słynne i przepiękne wodospady tj. Wodospad Kamieńczyka oraz Wodospad Szklarski, które cieszą się uznaniem nie tylko na scenie polskiej ale również i zagranicznej. Sceneria w jakiej się znajduje szczególnie największy w Sudetach wodospad został doceniony przez amerykańskiego reżysera, który w swoim filmie wykorzystał ten teren ukazując jego część w „Opowieściach z Narnii”. Kolejną atrakcją znajdująca się w pobliżu są Śnieżne Kotły, położone pomiędzy Wielkim Szyszakiem a Łabskim Szczytem. Z wysokości ponad 1400 m n.p.m, stojąc na ich szczycie podziwiać można panoramę przyprawiająca o dreszcze. Jest to jedna z atrakcji, która wymaga wysiłku i dużej aktywności, jednak po zdobyciu góry, widok wynagradza, każdy metr szklaku. Idąc w przeciwną stronę, fajnym miejscem do spędzenia niedzielnego popołudnia jest wyprawa do jednego z największych schronisk z całych Sudetach. Leżący na Hali Szrenickiej, która jest idealnym miejscem szczególnie podczas zimy, kiedy to mnóstwo ludzi przyjeżdża tutaj, aby uprawiać sporty zimowe tj narciarstwo czy snowboarding. Kolejną atrakcją Szklarskiej Poręby są Krucze Skały. Są to dwie granitowe skalne baszty o wysokości 30 metrów połączone mostem linowym. Obecnie znajduje się tutaj Park Linowy, który zapewnia i zwiedzanie i rozrywkę. Ze szczytu skał rozpościera się niesamowity widok na miasto oraz Góry Izerskie.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>