Sowa

Zabytki i atrakcje Muszyny

Bez kategorii No Comment

Gdzie wyjechać na wakacje? Z pewnością wiele osób odpowie, że w góry. Wypad w górskie rejony można połączyć z piciem zdrowotnych wód, oglądaniem pięknych miejsc, a także wycieczkami po szlakach, czy uprawianiem sportów, z którymi na co dzień ma się niewiele wspólnego. Jaka miejscowość uzdrowiskowa daje takie możliwości? Naturalnie leżąca w województwie małopolskim Muszyna.

Zabytki Muszyny

Obowiązkowym punktem programu każdego turysty odwiedzającego Muszynę powinna być wycieczka na wzgórze nazywane Basztą, na którym można zobaczyć ruiny średniowiecznego zamku, którego zadaniem była ochrona granic, a z czasem zmienił się on w siedzibę starostów Państwa Muszyńskiego (informacje). Na przestrzeni lat budynek uległ zniszczeniu, następnie został odbudowany, po to by znów w wyniku zaniedbania popadł w ruinę. Do dziś jest to jednak miejsce chętnie odwiedzane przez wielu turystów ze względu na swoją historię, ale też niezwykle malownicze położenie. Innym miejscem, które warto odwiedzić jest ulica Kościelna, przy której stoją domy pochodzące z XIX i XX wieku. Te nieduże budynki wyglądają niezwykle efektownie. Będąc w Muszynie należy wybrać się również na tutejszy rynek, który jest jednym z najchętniej odwiedzanych miejsc w mieście. Kwadratowa płyta, malownicze uliczki oraz zabudowa pochodząca z przełomu XIX i XX wieku tworzą piękne miejsce o niepowtarzalnym klimacie. Zabytkowe miejsca są oczywiście ciekawą częścią Muszyny, warto jednak pamiętać, że dzięki swojemu położeniu geograficznemu to miasto ma do zaoferowania turystom także inne atrakcje. Jedną z nich są ścieżki rowerowe, które przyciągają fanów kolarstwa górskiego, inną natomiast jest spływ Popradem, w czasie którego można podziwiać Popradzki Park Krajobrazowy. Na chętnych czeka możliwość spływu pontonem lub kajakiem – w każdym przypadku należy wysłuchać instruktażu, dzięki któremu nawet laik będzie wiedział jak się zachować w czasie trwania spływu. To atrakcja, która na długo zapadnie w pamięć każdej osoby, która z niej skorzysta.

Wakacje w Muszynie

Pensjonaty, wille, czy ośrodki wczasowe to tylko niektóre miejsca, które mogą stać się bazą noclegową (noclegi Muszyna – cały spis) pojawiających się w mieście turystów. Rzecz jasna noclegi w Muszynie, niezależnie od tego, który obiekt się wybierze, należy rezerwować z dużym wyprzedzeniem, aby mieć pewność, że będzie się miało własne cztery kąty do przenocowania podczas pobytu w tej dającej wiele możliwości miejscowości.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>