Sowa

Zawoja – miejsce na górski odpoczynek

Bez kategorii No Comment

Zawoja to piękna miejscowość, położona w południowej Polsce, u stóp Babiej Góry. Co roku przyjeżdża tutaj mnóstwo turystów, którzy pragną bliżej poznać ten region. To  także najdłuższa wieś, jaką znajdziemy na terenie naszego kraju. Rozciąga się ona na długości 18 kilometrów. Na terenie tym zamieszkuje prawie 7000 mieszkańców. Zarówno w okresie letnim, jak i zimowym, możemy spotkać tutaj wielu turystów, którzy zostają skuszeni atrakcjami. Bardzo dużą popularnością wśród turystów cieszy się baza noclegowa [więcej w serwisie Meteora]. Znajdziemy tam zestawienie ofert wszystkich funkcjonujących tutaj hoteli, pensjonatów oraz domków gościnnych.

Na terenie tym możemy odwiedzić wiele interesujących miejsc. Jednym z nich jest kościół pod wezwaniem świętego Klemensa. Został on wybudowany w latach 20. XVIII wieku. Wewnątrz świątyni możemy zobaczyć kilka zabytkowych obiektów, takich jak barokowa chrzcielnica czy renesansowy ołtarz. Przepiękne malowidła znajdujące się na ścianie na długo zapadają w pamięć każdego turysty. Kolejnym ciekawym miejscem jest Skansen imienia Jana Żaka, który funkcjonuje pod opieką Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego. Zwiedzając to miejsce, możemy poznać niesamowita kulturę i tradycję tego regionu. Kompleks zabytkowych budynków, które pochodzą z początku XIX wieku potrafi przenieść nas w czasie. Organizowane są tutaj także wykłady oraz prelekcje na temat historii Zawoi. Dzieci mogą uczestniczyć w zajęciach artystycznych, które mają na celu zakorzenienie tutejszej tradycji i kultury. Miejscem, którego nie sposób nie odwiedzić, jest Dworzec Babiogórski. Jego niezwykły styl architektoniczny zachwyca każdą przyjeżdżającą tutaj osobę. Został on wybudowany już na początku XX wieku.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>